ART LABEL PROJECT ETİKET YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

1) Katılımcıların ve oy kullanacak kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bu şartlara uymayanların, yanıltıcı yollarla üye olmaları durumunda, üyelikleri iptal edilir.

2) ART LABEL PROJECT ETİKET TASARIM YARIŞMASI üyelik bilgileri www.artlabelproject.com websitesi üzerinde üyelik bilgileri sekmesindeki bilgilerden alınacaktır. Buna ek olarak her katılımcının üye olurken yaşını girmesi zorunludur.

3) Posta ile tasarımını gönderen yarışmacıların, tasarım şablonunun yanındaki üyelik bilgilerini eksiksiz doldurması gerekmektedir. Posta ile katılan katılımcıların üyelik hesapları Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti tarafından oluşturulup, kişilere e-posta yoluyla www.artlabelproject.com giriş ve şifre bilgileri gönderilecektir.

4) Posta ile tasarım yollayan yarışmacılar, tasarımlarını PK302-34431 Beyoğlu/İstanbul adresine, posta masrafları kendilerine ait olacak şekilde gönderebilir. Postadaki gecikme, kaybolma veya fiziksel zararlar Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti’nin sorumluluğuna girmez.

5) Katılımcılar kendileri siteye üye olup, posta ile tasarım gönderdikleri takdirde, tasarımlar Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti tarafından siteye yüklenip, gerekli bilgilendirme e-posta yoluyla yapılır.

6) Katılım süreci 28 Haziran 2014 saat 23.59’da sona erer. Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti katılım tarihini uzatma hakkına sahiptir.

7) 1 katılımcının katılım süreci içerisinde www.artlabelproject.com adresine yükleyebileceği ya da posta ile göndereceği tasarımların toplamı en fazla 3 olabilir. 1 katılımcıya ait 3 etiket tasarım limiti aşıldığı takdirde sonradan eklenen etiket tasarımları moderasyon sistemi tarafından kaldırılarak, yarışmaya katılımları engellenecektir. Katılımcılar, katılım süreci içerisinde yükledikleri etiket tasarımlarını 28 Haziran saat 23:59’a kadar değiştirme hakkına sahiptir.

8) Değerlendirme süreci şu şekilde işler: www.artlabelproject.com websitesine dijital veya posta yoluyla gönderilen tasarımlar öncelikle moderatör onayından geçer ve sitede onay bekliyor şeklinde belirir. Daha sonra yarışan tasarımlar sayfasına eklenir. Katılım sürecinden sonra jüriye sunulan tasarımlar, jüri oylaması sonucunda en çok puanı alan 6 tasarım yarışmanın kazananları olarak belirlenir.

9) Yarışmacılar, tasarımlarında izin ve telif hakkı konusundaki yasal zorunluluğunu yerine getirmiş olmalıdır. Yarışmaya katılmak için yüklenecek ve gönderilecek olan etiket tasarımları katılımcının kendisi tarafından oluşturulmuş ve kendisine ait olmalıdır. Telif hakları ile ilgili çıkacak herhangi bir yasal sorumluluk gönderen üyeye aittir. Bu konuda çıkacak anlaşmazlıklar ya da sorunların muhatabı hiçbir şekilde Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti değildir.

10) Yarışmaya katılacak olan kişiler etiket tasarımlarını oluştururken aşağıda belirtilen maddeleri dikkate alması gerekmektedir, bu kurallara uymayan tasarımlar yarışmaya ve oylama sürecine dahil edilmeyecektir. Etiket tasarımlarının;
- Argo kelime, argo şekil, cinsel içerik ve buna benzer işaret barındırmaması gerekmektedir.
- Alkollü içkiye teşvik ve özendirici özelilikte olmaması gerekmektedir.
- Hitap edeceği kesimin çoçuk ve gençler olmaması gerekmektedir (+18).
- Yabancı dille slogan yer almamalıdır.
- Herhangi bir marka adı kullanılmamalıdır.
- Yürürlükte olan ilgili tüm yasal düzenlemelere uygun olmalı.

11) Yarışmaya katılan kişiler etiket tasarımlarına ilişkin devredilebilir fikri mülkiyet haklarının tamamınıAB-InBev ve Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti’ye süre, sayı ve mecra sınırı olmaksızın devrettiğini kabul etmiş sayılacaklardır. Oylama sonucunda belirlenecek olan en fazla puanı almış 6 tasarım üretilip satışa sunulacaktır. Kazanan yarışmacılar etiketlerin üretim süreci içerisinde gerekli olabilecek dökümanları Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti tarafından daha sonra belirtilecek tarihte Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti’ye iletmeyi kabul etmiş sayılırlar. Kazanan yarışmacılardan tarafından etiket üretimi için gerekli dökümanları iletmemesi durumunda, ilgili yarışmacı Art Label Project Etiket Tasarım Yarışması Kazanan Haklarını kaybetmiş sayılır. Bu durumda, bahsedilen kişinin hakları en yüksek puanı alan bir sonraki yarışmacıya devredilir. Yarışmacılar söz konusu tasarımların, AB-InBev ve Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti tarafından kullanımına ilişkin olarak telif hakkı vb. adı altında herhangi bir talepte bulunmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

12) Yarışmacılar, www.artlabelproject.com web sitesine yükleyeceği veya posta yoluyla göndereceği etiket tasarımlarının, yarışma ile ilgili dijital ortamlarda, yarışma ile ilgili duyurularda, açık hava görsellerinde (OOH), yazılı basın mecralarında (print media), PR duyuru ve bültenlerinde, AB-InBev ve Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti tarafından süresiz olarak kullanılabilir olduğunu kabul eder.

13) ART LABEL PROJECT ETİKET TASARIM YARIŞMASI kazananları yarışma sonrasında basın toplantılarına ve röportajlarına katılmayı yarışma başvurusu yaptıkları an itibari ile kabul etmiş sayılırlar. Gerçekleşecek olan basın toplantıları ve röportajlar ile ilgili zaman planlaması Matris Bilgisayar Reklamcılık Tasarım Hizmetleri Tic.Ltd.Şti tarafından belirlenecek ve yarışma kazananlarına etkinlik tarihinden önce bildirilecektir.

Ödül
Yarışma Kazanan Ödülleri – Jüri tarafından yapılacak oylama sonucunda en fazla puanı alan 6 etiket tasarımı Apple MacBook Pro ile ödüllendirilecekler. Ödüller yarışmacıların katılmaya taahhüt ettikleri basın toplantısında verilecektir.

KATILIM KOŞULLARI -  İLETİŞİM
www.artlabelproject.com